www.bamaz.sk

Sofa

Sofa

You are here: Výroba

Výroba

Firma Bamaz

Firma BAMAZ bola založená v roku 1994. Zaoberala sa všeobecným stolárstvom zameraným na výrobu kuchynských liniek, vstavaných skríň, schodov so zábradliami. Vyrábala aj okná futrované a tešaverové, ako aj vchodové a interiérové dvere.

Po roku 2000 sa firma pretransformovala na výrobu drevených EURO okien, balkónových, vchodových a interiérových dverí. Bola zaobstaraná nová technológia, ktorá zabezpečuje výrobu štandardných aj atypických okien a dverí, ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie európske normy. K uspokojeniu zákazníka poskytuje komplexnú službu ako je : poradenstvo, zameranie, výroba, demontáž, montáž a servis.

Celý článok...

Materiál na výrobu okien

Európsky štandard riešenia konštrukcie okennej výplne predstavuje eurookno. Na výrobu eurookien sa používa lamelové drevo, tzv. eurohranol. Ten sa vyrába najčastejšie z troch vrstiev – zlepením drevených lamiel. Tieto lamely sa navzájom nadpájajú rozličnými typmi spojov (najčastejšie dĺžkovým, tzv. cinkovaným spojom), čím sa dosahuje veľká dĺžková variabilita pri ich výrobe. Drevo musí byť dôkladne vysušené a bez kazov. Predpokladom kvality je prirodzená vlhkosť dreva, ktorá nesmie prekročiť 12 %.

Celý článok...

Povrchová úprava okien

Základným cieľom povrchovej úpravy je ochrana dreva pred poveternostnými vplyvmi, prenikaním vlhkosti a ochrana pred slnečným žiarením (UV žiarením). 
Povrchová úprava okien v sa skladá z troch vrstiev namáčací základ (nefilmotvorná impregnácia), intermédio (lazúra-ochrana proti vlhkosti) a hrubovrstvá laúra.

Celý článok...